Zapomeňte na kokosový olej, je tu zázračný a dokonalý olej z hroznových jader!

Olej z hroznových jader Foto: Olej z hroznových jaderFoto: istock.com

"Kokosák" se stal velmi rychle součástí naší kosmetické rutiny. Používáme ho na pleť, na vlasy i na celé tělo. A to nemluvíme o jeho užití v kuchyni! Nedávno se ovšem začaly šířit jako lavina informace o dalším zázračném oleji, který je snad ještě lepší než zmíněný kokosák – olej z hroznových jader.

Antioxidanty

Hroznová jádra obsahují vysoký podíl procyanidinu (často uvedený pod zkratkou OPC), který je znám jako silný antioxidant. Antioxidační účinky procyanidinu jsou 50x silnější než u vitaminu E a 18x silnější než u vitaminu C. Procyanidin ve větším množství je obsažen pouze v hroznových jádrech.

Dalším významným antioxidantem obsaženým v hroznových jádrech je resveratrol. Tato látka je obsažena v jádrech a slupkách modrých hroznů. Resveratrol má antioxidační a antibakteriální účinky a vykazuje široké působení na buňky, tkáně, orgány a celý organismus. Brání stárnutí buněk a organismu a zpomaluje proces degenerace mozku.

olej z hroznových jader 2 Foto:

Blahodárné účinky na pleť – čistí, hydratuje i omlazuje

Olej z hroznových jader má úžasné regenerační a hydratační účinky. Je vhodný jak pro normální, tak i mastnou pleť. Spousta lidí se mylně domnívá, že pokud je jejich pleť mastná, nesmí používat oleje – opak je ale pravdou! Je jedním z mála olejů na mastnou a smíšenou pleť, jehož hlavním rysem je regulace mastnoty v pokožce. Je také velmi vhodný pro zralou pleť se ztrátou elasticity. Tkáň získává elasticitu z obsaženého procyanidinu, který je strukturou příbuzný kolagenu z vazivové tkáně. Dodává kůži hladkost a pružnost, zabraňuje předčasnému stárnutí a zlepšuje stav ochablé kůže.

Olej se vyznačuje dobrou vstřebatelností, zjemňuje pokožku a nezanechává pocit lepkavosti.

Pro odstranění make-upu stačí malé množství hroznového oleje. Ošetření pleti tímto olejem hydratuje pokožku a chrání přírodní kolagen v pokožce.

Olej vhodný i pro muže

Hroznový olej je možné používat při holení. Můžete jej použít samostatně, nebo na něj můžete nanést klasickou pěnu. Hroznový olej chrání pokožku při holení a vyživuje ji.

Použití v kuchyni

Olej z hroznových jader je samozřejmě vhodný i pro použití v kuchyni. Jelikož má lehkou jemnou chuť a téměř neutrální vůni je ideální do pečiva a moučníků, do marinád či jako aroma pro omáčky a těstoviny. Je také ideální pro marinování masa a ryb a má schopnost zvýšit jiné chutě salátů.

Tento olej má vysoký bod kouřivosti – 190 stupňů –, takže je vhodný i na smažení, pečení či dušení.

Pokud se tedy chcete zdravě stravovat a přitom vypadat mladě, olej z hroznových jader je pro vás ideální.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

No Poo - život bez šamponu Foto:

Metoda No Poo: Dokázali byste žít bez šamponu?

Možná vás také často napadá, jaké štěstí my, moderní ženy, máme. Žijeme totiž v době kosmetických vymožeností, o kterých si naše předchůdkyně mohly nechat leda zdát. Třeba...

Článek

Kosmetické produkty, které nepotřebujeme Foto:

Kosmetické produkty, které vlastně vůbec nepotřebujete

Dnes a denně jsme zahlceni reklamami na všemožné kosmetické produkty. A spousta z nás ve snaze být co nejkrásnější kupuje vše, co zrovna inzerují jako novinku. A ani moc...

Připravila: Martina Hrušková