VIDEONÁVOD: Blýskněte se vlastním šperkem

S takovým šperkem si vás každý všimne Foto: S takovým šperkem si vás každý všimneFoto: Jindra Kodíček

Krásnou bižuterii, která vypadá jako z klenotnictví, si můžete snadno vyrobit i doma.

Různé polymerové nebo epoxidové hmoty na výrobu šperků jsou poslední dobou hodně populární. Určitě znáte šperky z Fimo hmoty. My vám ukážeme něco jiného a jednoduššího, hmotu CRYSTAL CLAY.

Je to epoxidová hmota, s níž se pracuje velmi snadno. Stačí smíchat její dvě složky, takže vznikne hmota podobná plastelíně. Tu můžete různě tvarovat nebo, jako my, ji namačkat do bižuterního lůžka, a hmota sama během 24 hodin ztvrdne. Takto si můžete vyrobit nejen přívěsky a náušnice, ale třeba i prstýnky. Kromě bílé se hmota prodává v několika různých barevných provedeních a záleží jen na vás, jaký barevný podklad šperku si zvolíte. Balení 50g stojí kolem 300 korun, ale na výrobu jednoho šperku potřebujete jen malé množství hmoty, takže vám celé balení vystačí minimálně na 10 krásných šperků.

blýskavé šperky Foto:

 

S hmotou je nutné pracovat v rukavicích, aby zůstala dokonale čistá. Ty jsou součástí balení, stejně jako párátko s kouskem vosku na špičce, díky kterému snadno do hmoty vmáčknete kamínky. Přesněji se jim říká šatonové kamínky a dají se sehnat i v galanterii. My jsme použili šatonový mix od firmy Preciosa. Malý balíček (5g) obsahuje buď stejně barevné nebo různě barevné kamínky několika velikostí a vystačí vám přibližně na tři šperky.

Ale nemusíte samozřejmě použít jen kamínky. Hezky vypadají třeba i perličky nebo malé korálky. Záleží na vaší fantazii.

Hmotu, šatonové kamínky i bižuterní lůžka seženete v dobře zásobených prodejnách s korálky. Například na koralky.cz, koralky-smrzovka.cz nebo hobbykohout.cz.

Podívejte se ve videu na celý postup:

 

-ak-

Mohlo by se vám taky líbit:

Článek

Z fólie se dají vytvořit krásné věci Foto:

Baví vás tvořit? Zkuste smršťovací fólii!

Vy si z ní vyrobíte krásné a originální šperky, s dětmi můžete tvořit zábavné přívěsky a užít si spoustu legrace.

Článek

Jak udělat květinové aranžmá Foto:

Vyrobte si: Krásné květinové aranžmá

Krásně naaranžovat květiny vůbec nemusí být obtížné a drahé.

Článek

Jsou jednoduché a sluší každé ženě Foto:

VYROBTE SI: Slušivé letní náramky

Barevné náramky k létu patří a jestli je ráda nosíte, vyrobte si jeden nebo víc originálních kousků. Máme pro vás pár nápadů.