Není voda, jako voda: 7 čistě přírodních vod pro krásnou pleť

Okurková voda je výborná na akné Foto: Okurková voda je výborná na aknéFoto: iStock

Všichni víme, že mytí pomáhá z tváře odstranit nečistoty i drobné nedokonalosti. Obyčejná voda vám ale zázraky nepřinese. Podle odborníků byste měla do své každodenní péče o pokožku zahrnout různé druhy vod. Jen tak získáte zdravou a mladě vypadající pleť.

Abychom vám trochu usnadnili výběr, máme pro vás několik přírodních vod, které není těžké sehnat a které stojí za vyzkoušení:

1. Kokosová voda

Obsahuje řadu vitamínů a bílkovin, které pomáhají bojovat proti pupíkům a akné. Má protizánětlivé účinky napomáhající ke zdravé a zářící pleti, průběžně udržuje pokožku pružnou a hydratovanou. Kokosovou vodu nastříkejte na obličej a nechte přirozeně oschnout.

kokosová voda Foto:                                                                                                                            Foto: iStock

 

2. Okurková voda

Místo umývání tváře obyčejnou vodou vyzkoušejte šťávu z čerstvé okurky. Pokud máte kůži náchylnou k akné nebo se vám pleť mastí, je okurka to nejlepší řešení. Látky, které okurka obsahuje, také pomáhají chránit pokožku před sluncem. Proto se doporučuje, než vyjdete v horkých letních dnech ven, opláchnout tvář okurkovou vodou.

3. Mátová voda

Máta má na pokožku blahodárné účinky. Mátovou vodu si můžete snadno vyrobit doma, stačí vzít několik lístků máty, lehce je podrtit a zalít studenou vodou. Nechte vylouhovat a potom už rovnou použijte na obličej. Máta má čisticí schopnosti, zbavuje kůži nečistot a chrání póry před ucpáním.

ledová voda Foto:                                                                                                                      Foto: iStock

4. Ledová voda

Oplachování tváře ledovou vodou pomůže vyčistit póry a zabránit jejich opětovnému zanesení. Díky ledové vodě bude vaše pleť mladistvá a zářivá. Vhodná je k léčbě akné a odstranění různých skvrn na obličeji. Led vmíchejte do čisté vody a tu pak aplikujte na obličej. Když ledovou vodu použijete před nanesením make-upu, prodloužíte tím jeho dokonalý vzhled.

5. Rýžová voda

Rýžová voda se v Indii od pradávna používá k získání přirozeně zářící a mladistvé pokožky. Obsahuje škrobové látky, které pomáhají předcházet stárnutí, tiší projevy akné a přispívají ke zdravé pleti.

Rýžovou vodu získáte jednoduše. Při vaření rýže odeberte trochu vody a nechte ji vychladnout. Pak ji naneste na obličej vatovým tamponem a po nějaké době opláchněte.

6. Slaná voda

Mnoho z nás si neuvědomuje, jaké má slaná voda léčivé vlastnosti. Díky svým léčebným kvalitám je skutečně výborná na nejrůznější škrábance a zranění. Epsomskou sůl promíchejte ve vodě, tu pak naneste na obličej a po určité době opláchněte. Po použití slané vody nezapomeňte pokožku natřít hydratačním krémem, jinak by mohla být kůže vysušená a svědit.

růžová voda Foto:                                                                                                                             Foto: iStock

7. Růžová voda

Jedním z nejčastěji používaných druhů vody je růžová voda. Ta vám pomůže získat přirozeně zářící a mladistvou pleť, odstraní nečistoty, vyčistí akné a černé póry. Růžovou vodu koupíte v obchodě, ale pokud vám na zahradě rostou růže, můžete si ji vyrobit i doma.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Když vás trápí mastná pleť. Naučte se ji hýčkat! Foto:

Když vás trápí mastná pleť. Naučte se ji hýčkat!

Pudrujete ostošest, a i přesto všechno není vaše pleť matná a dál úspěšně připomíná lesknoucí se disco kouli? A tak tonizujete, čistíte a vyhýbáte se hydrataci? Chyba...

Článek

Jen dokonale čistá pleť může být krásná Foto:

Chcete krásnou pleť? Naučte se ji dokonale odlíčit

Správné čištění pleti je nejdůležitějším úkonem při péči o pleť. Dokáže totiž zlepšit její kvalitu až o 40 procent!

Článek

ingredience kosmetika hlavní Foto:

7 kosmetických ingrediencí, které mohou dráždit vaši pleť

Než zkusíte nový krém nebo pleťové mléko, prostudujte si dobře jeho složení. Na které ingredience si dát hlavně pozor?