Proměna matky v úspěšnou manažerku? Záleží na vás!

Mateřství a práce na vyšší pozici se nevylučují Foto: Mateřství a práce na vyšší pozici se nevylučujíFoto: iStock

Sníte o práci manažerky, ale máte pocit, že péči o dvě děti a domácnost byste při tom nezvládla? Netrapte se předsudky! I skvělé mámy mohou být úspěšnými manažerkami.

Jako matka už teď zvládáte několik manažerských dovedností na jedničku. Při péči o děti jste se naučila být flexibilní, řešit krizové situace i efektivně plánovat. Dosyta jste si užila pocit, co je to vystoupit z komfortní zóny, takže vás jen tak něco nerozhází. A své vyjednávací dovednosti jste také zdokonalila – kdo jiný by dokázal přimět vaši věčně zaneprázdněnou tchyni, aby vám celý víkend hlídala děti? Na budoucím úspěchu v roli manažerky navíc můžete cíleně pracovat už během rodičovské dovolené.

Věřte si!

Osvícení šéfové vědí, že matky patří mezi nejspolehlivější, nejvýkonnější a nejefektivnější členy týmu, i když někdy samozřejmě potřebují zůstat doma s nemocným dítětem a v kanceláři rozhodně nebudou denně vysedávat do osmi večer. „Matky na manažerských pozicích skvěle uplatňují svůj nadhled, empatii a umí si dobře naplánovat svou práci. Jsou více flexibilní a ochotné se učit,“ říká Marie Petrovová ze vzdělávací společnosti Top Vision. Uvědomte si své přednosti. Snáze o nich pak přesvědčíte i někoho druhého.

Síťujte, komunikujte

Kontakty jsou klíčové – přátelé a známí vám mohou s ledasčím pomoci, až se budete vracet do pracovního procesu. Možná díky nim dokonce dostanete novou pracovní nabídku. Pěstujte vztahy s kolegy, buďte vidět na sociálních sítích. Vytvořte si profil na profesní síti LinkedIn, sledujte, co je nového ve vašem oboru, reagujte na příspěvky nebo si založte vlastní blog.

Investujte do vlastního rozvoje

Nápad vyrazit si na vzdělávací kurz, když doma šetříte každou korunu, ve vás může vyvolat vlnu výčitek. Zbavte se jich! Pracovat na sobě není sobecké ani zbytečné. Sama nejlépe víte, co vám nejde nebo jaké jsou vaše slabé stránky. Workshopy zaměřené na time management, osobní produktivitu nebo komunikační dovednosti vás připraví nejen na každodenní pracovní zátěž, ale umožní vám i lépe zvládat péči o rodinu a domácnost. Úspěšné absolvování kurzu posílí vaše sebevědomí, což se vám bude hodit, až budete usilovat o kariérní postup či hledat nové zaměstnání.

Srovnejte si priority

Máte obavy, že nedokážete skloubit svůj osobní a profesní život? I to se můžete naučit! Třeba na praktickém kurzu Jak dlouhodobě podávat excelentní výkon a nezbláznit se. „Ujasnit si své priority a efektivně hospodařit s energií a časem je klíčové – jen tak můžete dosáhnout rovnováhy a předejít syndromu vyhoření,“ doplňuje Marie Petrovová.

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

Nechceš napít? Foto:

17 příznaků, že z mateřství začínáte blbnout

Kdysi jsem bývala docela normální člověk a s kamarády jsme si užili spoustu legrace a dá se říct, že jsme byli i docela inteligentní lidé. A pak se nám narodily děti...

Článek

Není to lehké, ale vy to zvládnete! Foto:

7 triků, které vám po mateřské usnadní návrat do práce

Mít dítě je nádherný, vzrušující a ohromný zážitek. Jenomže dřív nebo později přijde obtížné rozhodnutí: zůstat s ním doma, nebo se vrátit zpět do práce?

Článek

Jak najít práci po mateřské Foto:

5 tipů, jak najít práci po mateřské

Rodičovská dovolená pro maminky představuje krásné, ale zároveň náročné životní období. Často se, možná i kvůli slovu „dovolená“, zapomíná na to, že péče o miminko či...