Novinka na trhu: chytrá vejce s vysokým obsahem jódu

Chytrá vejce s vysokým obsahem jódu Foto: Chytrá vejce s vysokým obsahem jóduFoto: istock.com

Neholdujete mořským plodům a rybám, ale rádi byste tolik potřebné minerály, které jsou v nich obsaženy? Dopřejte si místo nich IQejce – chytrá vejce s vysokým obsahem jódu.

Co je to vejce

Vejce – z filozofického hlediska je mu přiřazována křehkost, bílá barva, podivně šišatý tvar, který se nedá postavit na špičku. Z hlediska biologického se jedná o zázrak. Tři dny má slepice na to, aby z ní vyšel dokonalý produkt. Ve zcela vyváženém poměru ze sebe musí dostat to nejlepší a nejcennější. Jakmile totiž vejce opustí její útroby, končí jakákoli šance na jeho další zásobování. Žádná pupeční šňůra. K vývoji nového jedince dochází mimo tělo matky. Proto vejce obsahuje všechny důležité výživné složky nezbytné pro vývoj nového organismu bez ohledu na to, zda je, či není oplodněné. A přidá-li se k této dokonalé výbavě ještě další prvek, například jód ovlivňující správné fungování štítné žlázy podporující plodnost, vývoj plodu, metabolismus, kvalitu spánku, vlasů i pokožky a v neposlední řadě i inteligenci, stanou se pro nás taková vejce skutečně zázračnou a nepostradatelnou superpotravinou. Jak je ale možné, že zvíře s tak malým mozkem a tedy ne příliš vysokou inteligencí vytvoří inteligenci podporující produkt? Úplně postačí, když má taková slepice inteligentní majitele. A to slepice snášející IQejce bezpochyby má.

IQejce 2 Foto:

Jak se IQejce vyklubala?

Jejich příběh začíná před šesti lety, kdy holka z Moravy potkala kluka z Litomyšle. Oba ze sedláckých rodin s hlubokou úctou k historii, silným poutem k tradici a láskou k přírodě zahořeli láskou jeden k druhému. Příliš se s tím nepárali, vzali se a do dnešních dní přivedli na svět tři krásné děti. Ale tři gravidity po sobě a poctivé kojení si vybralo svoji daň. Diagnóza zněla – nedostatečná funkce štítné žlázy. Tělo hlásí, jsem vybráno, potřebuji doplnit zásoby a více odpočívat. To se samozřejmě lehko řekne, ale o dost hůře udělá. Jak z toho ven?

„Byli jsme s manželem na cestě autem a přemýšlíme, co můžeme dělat jinak, lépe, efektivně, jak můžeme naše produkty vylepšit, povýšit, aby byly něčím výjimečné a přínosné. Při pohledu na těhotenské bříško, docházející plato Letroxu 50, sila plná obilí a auto našeho výživového poradce pro drůbež jedoucí před námi, jsme najednou přesně věděli, co musíme udělat. Produkt s vysokým obsahem jódu myslí na všechny věkové skupiny, pomůže mně i mým dětem a je nezbytný pro zdraví nás všech!“

Kde získat jód?

Jód je skutečně velmi vzácný a získat jej zdravou cestou do našeho těla není pro Středoevropana zrovna jednoduché. Díky bohu, že se k nám začaly dovážet mořské plody, ryby a řasy. Ovšem taková mořská ryba nám řádně provětrá peněženku a s velkou pravděpodobností zatíží organismus těžkými kovy. A mořská řasa? Kus suché trávy, pro mnohé z nás nelibě aromatická, pro malé děti v podstatě nepoživatelná. Co s ní? Tráva přece patří zvířatům – v našem případě slepicím.

Svatý Josef – jaké zvěstuje počasí a co o něm víme Foto: Foto: istock.com

A tak Maiwaldovic slepice začaly kromě klasu s velkou chutí zobat mořskou řasu. "Trvalo to měsíce, ale povedlo se. Nespočet rozborů, posudků, pokusů, zdarů a nezdarů, zásadních rozhodnutí, ale nakonec ´jódové světlo´ na konci drůbežárny. IQejce s obsahem organického jódu jsou na světě. Dostaly požehnání od Českého zdravotního ústavu a my svou odměnu nejen v podobě prvních krabiček plných IQejcí, ale také ve formě českého patentu," říká Marcela Maiwaldová

S manželem i kolegy se shodují na tom, že od té doby, co si slepice v Libotenicích a Pohořelicích pod zobáky kvokají "Kromě klasu zobem řasu!" se i jejich zdravotní stav viditelně zlepšil. Vstupní suroviny pro výrobu krmných směsí jsou pěstovány na polích českých zemědělců. Sóju a mořské řasy kupují Maiwaldovi v zahraničí. Krmnou směs si vyrobí sami, slepice nakrmí, vajíčka posbírají, vytřídí, zabalí a rozvezou do obchodů jen pár kroků od našich domovů.

Mohlo by vás také zajímat:

Článek

Gotu kola neboli pupečník trochu připomíná u nás hodně obvyklou lichořešnici Foto:

Úžasná GOTU KOLA: Rostlina, která vás uklidní a zajistí vám krásnou pleť

Co kdyby existovala rostlina, která by vám pomohla soustředit se na práci, omezila bolesti po tréninku, chránila vás před křečovými žilami a navíc vám zajistila zářivou a...

Článek

Trpíte nadýmáním a kila jdou nahoru? Možná máte alergii na lepek Foto:

Trpíte nadýmáním a kila jdou nahoru? Možná máte alergii na lepek

Alergií na lepek trpí v Česku na sto tisíc lidí, ovšem jen asi 40 tisíc z nich to o sobě ví. O celiakii se právem mluví jako o civilizační chorobě 21. století. Jak ji poznáte?

Článek

Kdy jsou probiotika jen vyhazováním peněz? Foto:

Kdy jsou probiotika jen vyhazováním peněz?

Přátelské bakterie (probiotika) jsou podle reklam hotový zázrak, zlepšují trávení, posilují imunitu, chrání před alergiemi, až to vypadá, že bez nich může žít jen...

zdroj: www.iqejce.cz