Máte geniální mozek? Zkuste vyřešit tuto hádanku!

Zkuste vyřešit tuto hádanku Foto: Zkuste vyřešit tuto hádankuFoto: iStock

Jsou hádanky, které vypadají velmi jednoduše. Nenechte se ale zmást. První pohled může velmi klamat.

Nedávno se na sociální síti Twitter objevil zdánlivě jednoduchý obrázek, který ovšem během krátké doby zamotal hlavu spoustě lidí. Šlo o trojúhelník rozdělený několika čarami a otázka zněla jasně: Kolik trojúhelníků na obrázku vidíte? 

Na první pohled to vypadá, že odpověď je snadná. Stačí sečíst tři větší vnitřní trojúhelníky, přičíst k nim všechny kombinace menších trojúhelníků a nezapomenout ani na velký trojúhelník, který vše ohraničuje. Jenže, jak se ukázalo, tak jednoduché to není. Pod obrázkem se začaly kupit komentáře s odpověďmi, které se celkem dost lišily - byly v rozmezí od 4 do 45. 

Připadá vám to jednoduché? Zkuste to sami. Dokážete hádanku rozluštit, aniž byste si předem četli správnou odpověď pod obrázkem? 

hlavolam - trojúhelníky Foto:                                                                                                          Foto: Twitter.com/Neeraj

 

A jaká je správná odpověď? Pokud jste spočítali opravdu všechny trojúhelníky, měli byste dospět k číslu 18. Těm, kteří se trefili správně, gratulujeme. A pro ostatní přikládáme malou nápovědu: 

hlavolam - trojúhelníky řešení Foto:                                                                                                                        Foto: Twitter.com/Neeraj

-ak-

Zkuste si i další hádanky:

Článek

Přijdete na to? Foto:

Hádanka, která vám pěkně zamotá hlavu. Vyřešíte ji?

Některé věci vypadají na první pohled složitě, i když vůbec složité nejsou. Jako naše hádanka...

Článek

Odpovíte správně na všech devět otázek? Foto:

Nový hit internetu: Táborová hádanka. Jen málokdo ji vyřeší správně!

Vypadá to jednoduše, ale jen málokomu se podaří ji rozluštit správně.

Článek

Otestujte si svůj zrak Foto:

Otestujte si svůj zrak a pohotovost zábavným způsobem

Internetem koluje mnoho obrázků, které otestují, jak je na tom váš zrak a schopnost soustředit se. A my vám 9 nejzábavnějších přinášíme právě teď!

Článek

Tenhle příklad zamotal hlavu celému internetu Foto:

Otestujte se: Dokážete tohle spočítat?

Nezáleží na tom, jestli jste měli z matematiky vždy jedničku a bavila vás, nebo berete počty jen jako nutné zlo. Tenhle příklad chtějí vyřešit všichni. Ale ač vypadá...