Chystáte se na fesťák? 5 věcí, na které byste neměli zapomenout

Chystáte se na fesťák? 5 věcí, na které byste neměli zapomenout Foto: Chystáte se na fesťák? 5 věcí, na které byste neměli zapomenoutFoto: iStock

Hudební, divadelní i filmové festivaly mají minimálně jedno společné – doprovázejí je četné párty. Jste připraveni na kulturu i zábavu? Máme pro vás seznam vychytávek i zdánlivě banálních věcí, díky kterým budete připraveni na všechno.

Základ? Dostatek energie

Bez telefonu dnes nedá nikdo ani ránu. Letní festivaly jsou navíc ideálním zdrojem materiálů pro sociální sítě. Základem tedy je mít neustále nabitý mobilní telefon. Nečekejte dlouhé fronty na často zpoplatněné festivalové nabíječky. Přibalte si powerbanku, díky které šťávu vašemu mobilnímu telefonu dodáte odkudkoliv, a buďte pořád a bez starostí online.

Zůstaňte v suchu

I když se meteorologové ve spolehlivých předpovědích počasí předhánějí, občas i je nějaká ta přeháňka dokáže překvapit. Nezapomeňte proto lehkou a jednorázovou pláštěnku. Je skladná a občas jako úkryt před deštěm poslouží i vícero lidem. Program na festivalové stage je často doplněn o párty zóny oblíbených značek. A tady párty nekončí ani za deště, tak buďte připraveni!

Letní festival Foto: Letní festivalFoto: Captain Morgan

 

Z extrému do extrému

Ani extrémní horka nejsou úplně ideální a sluneční svit umí zábavu taky pěkně znepříjemnit. Takže krém s UV faktorem s sebou a jakmile slunce vysvitne, radši se hned namažte. Nepříjemná bolest spálené pokožky, která vám nedovolí přes sebe natáhnout ani tričko, natož se vyspat, rozhodně není žádoucí.

Čistota – půl zdraví

Ačkoliv je fesťák pro někoho spíš punkovou záležitostí, nějaká základní hygiena by měla být zachována všude. Vzhledem k tomu, že je občas obtížné dostat se ke zdroji vody, zabalte aspoň jedno balení vlhčených ubrousků. Ty poslouží jako první pomoc v konfrontaci s rozlitým drinkem nebo jinými nečistotami.

Dodržujte pitný režim

Co si budeme nalhávat, jen málokdo jede na festival s tím, že tam bude po celou dobu popíjet jen malinovku. O to víc, když součástí velkých akcí jsou už zmíněné párty zóny s kompletně vybavenými a dobře zásobenými bary. Jak je známo, alkohol způsobuje zvýšené odvodňování, takže drinky prokládejte čistou vodou. Tu si nechte v ideálním případě natočit do své osobní lahve, protože kdo #neplastuje, je in!

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Článek

7 super nápojů Foto:

7 osvěžujících nápojů, které můžete pít v horku místo vody

V horkých dnech nemusíte žízeň zahánět obyčejnou vodou. Existují i jiné osvěžující nápoje téměř bez kalorií!

Článek

10 přírodních tipů Foto:

Štípance, spálení, modřiny... Zatočte s nimi s pomocí toho, co máte doma

Léto si na těle vybírá svou daň. Spoustu nepříjemností překvapivě často spraví to, co najdete ve spíži nebo v koupelně.